Najlepszy czas na realizacje takiej sesji to pierwsze 16 dni życia maluszka.

1. Zarezerwuj sobie czas

Spodziewany czas sesji to 2-4 godziny. Czas sesji jest bardzo indywidualny, bo każdy maluszek jest inny, niektóre śpią całą sesję, co znacznie skraca czas pracy, a inne potrzebują dużo przytulania, częstszego karmienia i wtedy czas ten znacznie się wydłuża. Pamiętajmy, że to maluch nadaje tempo pracy. Wykonuję zdjęcia samego maluszka, na tzw. bean bagu wtedy jestem w stanie wypozycjonować go w różnych ułożeniach, jednak warto pamiętać, że każde dziecko lubi co innego i nie każdą pozycję uda się uzyskać, nie robię nic na siłę, bo to po prostu niebezpieczne, a bezpieczeństwo noworodka podczas sesji to mój cel nadrzędny.

2. Przygotuj maluszka

Nie musisz specjalnie szykować maleństwa. Niektórzy zalecają, aby dziecko nie jadło i nie spało przed sesją przez godzinę. Jeśli chcesz, możesz spróbować tak zrobić, jednak nie jest to koniecznością.
Proszę jednak, żeby nie ubierać dziecka w body z długim rękawem ani w żadne ubranka, które trudno zdjąć, np. przez głowę. Lepszy będzie rozpinany na całej długości pajacyk.
Nie smaruj maluszka oliwką ani tłustym kremem przed przyjazdem.

3. Spakuj potrzebne rzeczy

– proszę o zabranie smoczka – nawet jeśli nie korzystacie z niego na co dzień, wolałabym, aby pozostawał w torbie „na wszelki wypadek”;

– jeśli dziecko jest karmione butelką, proszę o zabranie butelki do karmienia dziecka i przynajmniej dwie porcje mleka – odciągniętego lub modyfikowanego.

– proszę o zabranie kilku pieluch tetrowych lub flanelowych, które mogą zostać zabrudzone i nie będzie ich szkoda, oraz 2 kocyków do przykrywania dziecka między ujęciami (może się zdarzyć, że jeden zostanie zasiusiany).
Nie wykonuję pozycji niebezpiecznych dla dziecka. Nie używam szklanych czy ceramicznych akcesoriów. Wszystkie dodatki są regularnie prane, a studio utrzymane jest w czystości i wietrzone przed każdą sesją. Wszystko po to, aby maluszek był bezpieczny i czuł się tutaj jak najlepiej.
UWAGA! Podczas sesji noworodkowych temperatura w studio sięga 24/26 stopni. Wymagane lekkie przewiewne ubrania dla rodziców i starszego rodzeństwa.

4. Przygotuj się do ujęć rodzinnych

Zdjęcia z rodzicami są magiczne i zawsze do nich gorąco zachęcam. Jeśli chcecie zrobić sobie fotografię z maleństwem proszę o odpowiednie przygotowanie.
U mamy będzie wskazana schludna fryzura – najlepiej rozpuszczone włosy, zadbane, mogą być lekkie fale. Makijaż – najlepiej stonowany, naturalny, można wykupić specjalny makijaż u makijażystki, proszę o wcześniejszą informację, aby zarezerwować termin.

Co do ubrania – zawsze sprawdzają się białe, beżowe lub pastelowe koszulki i topy. Zawsze proszę o zabranie białych i czarnych bluzek/koszulek, bez żadnych napisów i rażących wzorów. Proszę też zabrać jakieś ubranie na zmianę – podczas sesji maluchy często siusiają na rodziców. Dla mam posiadam w studio sporo sukienek, które wykorzystuje podczas sesji ciążowych, ale świetnie się one sprawdzają również podczas sesji rodzinnych, więc jak najbardziej można skorzystać z mojej studyjnej garderoby.
Oczywiście najfajniej na zdjęciach prezentuje się naga skóra, można się więc pozbyć górnej części garderoby, a co trzeba zasłonić dzidziusiem. Zachęcam, ale nie zmuszam Jeśli maluszek posiada już starsze rodzeństwo, oczywiście oni też są mile widziani, jednak trzeba pamiętać, że sesja ta może trwać nawet i 4 godziny więc wtedy zachęcam, aby sesja rozpoczęła się od wspólnych zdjęć rodzinnych, z rodzeństwem, a później radzę, aby tatuś, bądź mamusia zabrały starsze dzieci na spacer, bądź plac zabaw i wróciły po ok. 2h. Ważne jest, aby taka sesja przebiegała w spokojnej, miłej atmosferze więc trzeba zadać o każdego członka rodziny.

Oferta

 

PAKIET I - 600 zł (2-4 h)

- 11 obrobionych zdjęć w wersji cyfrowej

- 11 tych samych wydruków w formacie 15x23 cm

- do 5 stylizacji

- personalizowania metryczka w formie zdjęcia w rozmiarze 20x30 cm

 

* stroje dla noworodków dostępne w studio w cenie pakietu

*podczas sesji zawsze wykonuje zdjęcia rodzinne

*możliwość dokupienia dodatkowych ujęć poza pakietem w cenie 50 zł szt. (wydruk 15x23  i plik cyfrowy)

 Do każdej sesji istnieje możliwość wykupienia vouchera i podarowania go komuś bliskiemu w formie prezentu. Zapraszam do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Zapraszam do naszego studia,  które znajduje się  w Koninie, blisko lasu i zielonych plenerów, gdzie często wykonuję sesje. Jeśli spodobały się wam nasze zdjęcia, to zapraszamy do dalszego kontaktu, aby uzyskać więcej informacji o dostępnych terminach na sesje w tym roku. Będzie mi niezwykle miło, jeśli będziecie mi mówić po imieniu – Ewelina.

Kontakt